City break - wiosenny weekend w Rzymie

City break - wiosenny weekend w Rzymie

Każdy dorosły pracujący człowiek ma czasem ochotę odpocząć. Nie ma w tym nic dziwnego ani nienaturalnego. Po prostu bywa, że jesteśmy zmęczeni i marzy nam się mały reset, tzw. city break, który dałby nam wytchnienie od codziennych obowiązków. Myślimy o tym szczególnie wiosną, gdy totalnie brakuje nam energii po długiej, ciągnącej się zimie. A co jeśli… to zupełnie realne i w zasięgu twojego portfela? Przekonaj się, co możesz zobaczyć w Rzymie i ile będzie cię to kosztowało. Gwarantujemy, że jeszcze dzisiaj zaczniesz szukać biletów dla siebie!

Weekend w Rzymie - city break https://www.clickandgo.pl/holidays/city-breaks wiosną

Czy istnieje człowiek, który nie marzył o tym, by w stolicy Włoch spędzić chociaż chwilę? Podejrzewamy, że nie - każdy bowiem w skrytości ducha myśli sobie o odkrywaniu pięknych zakątków świata, którym Rzym z pewnością jest! Wiosną zaś jest po prostu piękny! Dlaczego warto postawić na mały city break wiosną w Rzymie? Co powinieneś tam zobaczyć?

Przede wszystkim, początkiem twojego zwiedzania w ramach city break musi być Koloseum i Forum Romanum. Musisz wiedzieć, że istnieje możliwość kupienia biletów on-line (12 euro) - w ten sposób unikasz kolejek i nie marnujesz czasu. Oczywiście, mimo wszystko warto wybrać się na zwiedzanie rano, zanim zaczną się tłumy.

Kolejnym niemal obowiązkowym punktem wiosennego city break jest Watykan. Do samej Bazyliki Św. Piotra wejdziesz za darmo, jednak chwilę z pewnością postoisz w kolejce. Istnieje bowiem konieczność prześwietlenia wszystkich wchodzących do środka. Niemniej jednak warto to przeczekać i zachwycić się pięknymi malowidłami, ołtarzami, mozaikami i licznymi rzeźbami. Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje “Pieta” Michała Anioła.

Okazuje się, że w twój city break w Rzymie może mieć sporo punktów darmowych - to np. słynna Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon i Fontanna Czterech Rzek na Piazza Navona. Żadnego nie możesz przegapić!

Dla miłośników filmu “Anioły i demony” polecamy natomiast zwiedzanie Zamku Św. Anioła. Bilet wstępu nie jest najtańszy i będzie kosztował cię 14 euro, jednak to najpotężniejsza forteca w Rzymie i zdecydowanie warto się pokusić o jej zwiedzanie.

Weekend w Rzymie: ile to kosztuje?

Jeśli zależy ci na jak najtańszej organizacji twojego city break, możesz zacząć od znalezienia połączeń lotniczych. Tanie linie Ryanair oferują połączenia do Rzymu z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Wizzair natomiast leci do Rzymu z Okęcia i Katowic. Bilety wiosną dla dwóch osób w obie strony to koszt około 1000 złotych.

Dwie noce w hotelu dla dwóch osób można znaleźć już za ok. 500 złotych już ze śniadaniem. Do tego należy doliczyć 3-dniowy bilet na komunikację miejską za 18 euro od osoby. Za tradycyjne włoskie jedzenie obiadowe nie powinieneś zapłacić więcej niż 20 euro dziennie dla ciebie i twojego towarzysza.

Ile zatem może kosztować twój city break w Rzymie? Podsumowując atrakcje, loty, hotel i jedzenie - możesz zmieścić się w około 2000 złotych. To naprawdę niewiele i zdecydowanie warto!